X

Ar deju un mīlestību Mazajām sirsniņām
2014. gada 9. februārisDeja ikvienam dejotājam ir nozīmīga un īpaša dzīves daļa. Un vēl jo īpašāka tā kļūst, ja ar deju varam palīdzēt kādam, kuram tas tik ļoti ir nepieciešams.

Šogad nu jau trešo reizi 6 tautas deju kolektīvi – “Dancis”, “Daiļrade”, “Līgo”, “Rotaļa”, “Teiksma” un “Vektors” – vienojās kopīgā labdarības projektā „Deja mazajai sirsniņai”, lai ar dejas, dejotāju un līdzcilvēku mīlestības palīdzību sagādātu prieku un sniegtu atbalstu bērniņiem, kuri slimo ar bērnu cerebrālo trieku.

Šis labdarības projekts ir īpašs dejotājiem, jo tas top pašu dejotāju kopīgiem spēkiem, realizējot ideju pēc idejas, meklējot un atrodot jaunus veidus, kā iepriecināt mazās sirsniņas, un, protams, dejojot! Un īpašs arī Bērnu dienas ietvaros kopā pavadītā laika dēļ, kad dejotāji un bērni visu dienu pavada kopīgi ejot rotaļās, zīmējot, krāsojot un smejoties par vismazākajiem sīkumiem.

“Ir vienreizējā sajūta, kad redzi, kā mazais bērns atveras Tavā priekšā. No sākuma tas baidās no Tevis, bet lēnām ar smaidu un prieku sejās, nemanot jau esiet kļuvuši par draugiem. Var redzēt uzticību, ko izstaro bērnu sirdis, kad kopā ar viņiem dejotāji rotaļājas. Tu redzi, ka tie, kuriem ikdienā jābūt “pieaugušajiem”, vienā sekundē kļūst par bērniem un tajā brīdī nav nozīmes kas un kāds Tu esi, no kurienes Tu nāc un ko Tu dari,” Bērnu dienas norisi atceras labdarības projekta idejas autore Dace Āboltiņa-Ābola.

Un lai arī dejotājiem katrs koncerts ir īpašs, jāatzīst, ka 8.februārī, kāpjot uz VEF kultūras pils skatuves, dejotāju sirdis saviļņojās spēcīgāk, zinot, ka ar deju, kas ikvienam ir būtiska dzīves daļa, varam palīdzēt tiem, kam tas nepieciešams visvairāk.

Kopumā šogad projekta ietvaros tika saziedoti 6 605,60 EUR, kas novirzīti bērnu rehabilitācijas pasākumiem. Tomēr projekta ietvaros radītais prieks un mīlestība paliek neizmērāma un neaprakstāma.

Visu dejotāju vārdā vēlreiz sakām vissirsnīgāko paldies ikvienam, kas sniedza savu atbalstu šī projekta realizācijā un svētku sagādāšanā Mazajām sirsniņām!

Līga Indriksone