X

Danča mīlestības vēstule Jelgavai
2012. gada 26. maijsDanča pirmais šī pavasara/vasaras brīvdabas koncerts šoreiz Jelgavā! Pilsētā, kura svinot savus svētkus, 26.maijā deju lielkoncertā pulcēja vairāk kā 1000 dejotājus no Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Rīgas. Pie tam šī lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs – mūsu pašu Rolands Juraševskis!

Diena dejotājiem sākas agri – jau agrā priekšpusdienā saplānoti mēģinājumi Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Laika apstākļi gan dienas gaitā sagādā pārsteigumus – sākot no mākoņainā rīta un saulainas priekšpusdienas, līdz pat kārtīgam lietus gāzienam brīdī, kad esam uz laukuma, lai mēģinātu „Kur tu augi, daiļa meita”! Bet kad gan lietus dejotājiem ir traucējis – „Daiļā meita” tiek izdejota smaidu un ovāciju pavadīta.

Kad sākas gatavošanās koncertam, Jelgavā jau spīd saule – viss kā Rolands dejotājiem mēģinājumu laikā apsolījis. Pulksten 18:00 ar fanfarām un „Es mācēju danci vest” sākas lielkoncerts, kurā caur dejām tiek sūtītas „Mīlestības vēstules Jelgavai”. Izdejotas tiek gandrīz visas nākamo Deju svētku repertuāra dejas, kuras skatītāji pavada ar aplausiem un ovācijām. Varbūt tieši tādēļ ne viens vien Danča dejotājs šīs dienas mēģinājumos un īpaši jau koncertā „noķēra” lielo Deju svētku sajūtu un auru!

Jelgava parūpējusies, lai dejotājiem svētki nebeigtos līdz ar koncerta noslēgumu. Pēc koncerta visi dodamies uz Uzvaras parku, lai baudītu Retro koncertu un Latviešu estrādes zaļumballi. Un vakara noslēgumā – neaizmirsta multimediālā strūklaku izrāde! Kaut arī jau izrādes sākums nevienu no skatītajiem neatstāj vienaldzīgu, ar katru mūzikas tēmu atklājas jauni pārsteigumi! Jelgava tiešām prot svinēt!

Apkopojot visu, vēlreiz vēlamies teikt lielu paldies Jelgavai par uzņemšanu, kā arī mūsu Rolandam un visiem pasākuma organizatoriem – par sagādāto svētku sajūtu! Būs prieks šeit atgriezties!

Līga Indriksone