X

Dancim 1.vieta XV Deju svētku skatē
2013. gada 24. februārisKaut arī gatavošanās skatei sākta jau ilgu laiku iepriekš, pēdējo nedēļu pirms skates ikviens dejotājs aizvada ar satraukumu sirdī. Tāpat arī mēs – Danča dejotāji – šo nedēļu izdzīvojām ar satraucošu dejas prieku kā prātos tā sirdīs.

Mēģinājumos ir tā pati iepazītā deju zāle, tie paši deju partneri un vadības viedie vārdi. Bet sajūtas tomēr savādākas. Ik katrs sen zināmais dejas solis, šķiet, ir ieguvis nedaudz citu nozīmi un ik katrs mūzikas pavadījums – citu skaņu. Citāds šķiet arī skatuves mēģinājums Ķīpsalā. Klusa kopīga iesildīšanās krēslainajā aizskatuves gaismā un deju mēģinājums uz tās īstās skatuves jau nedēļas vidū rada patīkamu kņudoņu pakrūtē. Un kopā būšana šajā laikā šķiet vēl svarīgāka kā citkārt.

Pirmais satraukuma mirklis ikvienu Dančinieku sagaida jau sestdienā, kad deju kolektīvu atlases skate ir mūsu ViP sastāvam. Un ja Dančinieki atbalsta, tad atbalsta tā kārtīgi! Ierodamies teju pilnā sastāvā, lai turētu īkšķus par savējiem. Bet jau pēc pirmās dejas, zūd jebkāds satraukums – ViP Dancis parāda, ko viņi spēj. Un to atzīst arī žūrija, Danča ViP sastāvam piešķirot Augstāko pakāpi ar 59,5 punktiem un 1.vietu Rīgas D grupas kolektīvu vidū. Lepojamies!

Un tā, pavisam nemanot, ir klāt arī mūsu – Danča pamatsastāva – lielā diena. Līdz pēdējai vīlītei izgludinātiem tērpiem, trīs reizes pārskaitītiem aksesuāriem, saspraužu un sprādzīšu krājumiem apkrāvušies Danča dejotāji tiekas ierastajā mēģinājumu zālē. Vēl tikai viena mēģinājuma reize katrai dejai pirms lielā uznāciena.

Kaut arī nedēļa bijusi aizņemta un darbiem pilna – meitenes ir sarūpējušas īpašu pārsteigumu saviem staltajiem puišiem par godu iepriekšējā dienā aizvadītajai vīriešu dienai. Salds pārsteigums no Ze Donats, īpaši diplomi, buču kalni un priecīgi ne tikai mūsu puiši, bet arī pašas meitenes. Īstais noskaņojums dejošanai ir iegūts.

Jau pēc brīža esam Ķīpsalā, kur skates pirmo daļu mūzikas skaņu pavadīti, gatavojamies savam uznācienam. Vēl tikai skaitīšanās un tik ļoti svarīgie vārdi no mūsu Rolanda. Un esam gatavi kāpt uz skatuves. Katrā no dejām izdzīvojam savu stāstu – mieru un sirds siltumu Saules meitas vedībās, azartu un prieku Meitu mātē un mīlestību, izdejojot Aiz ezera augsti kalni.

Tāpēc, kaut arī rezultātu gaidīšanu pavada satraukums, mēs smaidām, jo zinām – mēs izbaudījām ik mirkli uz skatuves kopīgi pavadītā laika. Pēc rezultātiem, protams, gavilējam! Dancim Augstākā pakāpe, 64,9 punkti un 1. vieta A grupas deju kolektīvu skatē!

Pēc šī visa sakām lielu jo lielu paldies visiem mūsu draugiem, radiem un atbalstītājiem. Un jo īpaši – mūsu lieliskajai vadībai – Rolandam, Sandrai, Egilam un mūsu koncertmeistaram Šēram, kā arī viens otram! Jo tikai visi kopā mēs veidojam mūsu DanciDanci, ar kuru lepojamies!

Līga Indriksone

Saistītais albums