X

Dancis dejotāju radīta kamerizrāde "No miglas"
2018. gada 27. oktobrisPirmo reizi skatītājiem tika izrādīta kamerizrāde “No miglas” divās izrādēs. Tās veidotāji ir mūsu paši talantīgie Latvijas Universitātes tautas deju ansambļa “Dancis” dejotāji – Krišjānis Šimis, Lauma Šime, Līga Indriksone un Aigars Ondzulis.
Izrāde “No miglas” sastāv no 10 dejām, kurās risinās galveno varoņu – četru puišu – iekšējais pārdzīvojums. Tā pamatā ir pretstats starp cilvēku miglā un brīdi, kad cilvēks no miglas izlaužas un nonāk skaidrībā. Sižets, kas tautas dejās ir gana neierasts. Šoreiz latviešu tautas deju soļi satiek 21. gadsimta ASV, Brazīlijas un Islandes komponistu elektronisko mūziku – klasisko, trap, future bass un beat. Tādējādi “No miglas” piedāvā vēl vienu jaunu skatījumu uz latviešu tautas deju – tās bagātīgo mantojumu mijiedarbē ar 21. gadsimta kultūras strāvām.
Kamerizrādes “gandrīz tautas tērpi” arī radīti šai idejai, un ierosmes gūtas no tradicionālā vēsturiskā tautas tērpa, bet pakļauti tie ir tikai šai konkrētajai iecerei, dejai un skatuvei.

Mēs no sirds lepojamies ar dejotāju sniegumu, radošumu un entuziasmu! Lai izdodas un gaidām ar nepacietību turpinājumu! 

Visi, kuri nepaspēja redzēt izrādi, sekoiet līdzi projektu veidotāju informācijai kamerizrādes Facebook lapā No miglas. https://www.facebook.com/nomiglas/