X

Dancis Gaudeamus!
2011. gada 30. jūnijsKad visa Latvija devusies lielajās piecu dienu brīvdienās, lai kārtīgi nosvinētu vasaras saulgriežus, Dancis Jāņu dienā (daļa gan arī Līgo svētkus svinējuši kopā) pulcējas pie mūsu Latvijas Universitātes, lai dotos uz Viļņu, kur norisināsies studentu svētki – Gaudeamus. Šajā reizē Danča sastāvā ir pilnīgi visi dejotāji, gan pamatsastāvs, gan VIPi, gan pirmā gada dejotāji, kuriem šis ir pirmais brauciens ārpus Latvijas ar Danci. Un ko nozīmē pirmais koncerts vai pirmais brauciens? :) Ballīte!!!
Galamērķī nokļūstam naktī un protams, uzreiz jādodas apskatīt naksnīgā Viļņa, kā arī atklāšanas pasākums Gaudeamus dalībniekiem. Nakts izvēršas ļoti vienota, ar dejām pie skatuves, dziesmām pie kopmītnēm, smiekliem un prieku. Rīts tuvojās vēja spārniem un jau 8 no rīta jādodas uz mēģinājumu estrādē visas dienas garumā. Kalnā augšā, kalnā lejā, kalnā augšā, kalnā lejā. Tā visu dienu, jo Viļņas estrāde atrodas kalna galā. Neskatoties uz to, ka mēģinājums rit visu dienu un katram dejotājam jādejo vien viena vai divas dejas, diena paiet ātri un jau pavisam drīz kopīgais vakars ir sācies. Jaunie uzstājas, visi dzied un priecājas, miegs nevienā acī un smaids sejās līdz pat rīta gaismiņai, jo arī mēģinājums atlikts par stundu vēlāk. :)
Saviļņojuma sajūta pārņēma jau ģenerālmēģinājumā, jo pēc Latviešu programmas, kur tika izdejots Andžiņš, Ačikops, Galdiņam bij’ četri stūri un Dzied ar mani tautu meita, visiem dejotājiem stāvot uz laukuma, izskan skaistā Dvēseles dziesma, kas sirdi aizkustina ikvienu. Vēlāk gājiens cauri pilsētai un koncertā, kad tērpi uzvilkti un gaismas ieslēgtas, visas sajūtas kļūst vēl spēcīgākas un sirdī iezogas īsts studentu gars. Dančiniekiem ir liels prieks, ka piederam pie Latvijas Universitātes un mums ir iespēja izbaudīt šos īpašos svētkus.
Pēc koncerta ceļš mūs ved uz mājām, bet dziesma – Par spīti grūtiem laikiem, vēl vairākas dienas visiem dejotājiem skan galvās!!!

Dace Āboltiņa-Ābola, ar Viestura Ķieča uzraudzību