X

Dancis pasaku valstībā jeb Danča gada balle
2013. gada 5. janvārisReiz sen senos laikos bija kāda karaļvalsts – karaļvalsts ar pašiem staltākajiem bruņiniekiem un pašām daiļākajām princesēm. Visiem zināma kā Danča karaļvalsts, kurā ik gadu tika rīkota grandioza balle, pulcējot viesus pat no vistālākajiem Danča karaļvalsts nostūriem.

Šādu noskaņu uzbūra šī gada Danča gada balle, kas šoreiz noritēja pasaku valstībā. Prinči, karaļi un austrumu princeses, fejas un meža iemītnieki, pirāti un pazemes valdnieki jeb Danča esošie un bijušie dejotāji un domubiedri, kas, ievērojot tradīcijas, tikās Dancim tik īpašajā jaunā gada pirmajā nedēļas nogalē, lai savā pulkā uzņemtu jaunos Danča biedrus un biedru kandidātus, suminātu Danča gada dejotājus, kā arī vienkārši izbaudītu kopā būšanu.

Sekojot tradīcijām vakara gaitā savu priekšnesumu ar vakaram atbilstošu nosaukumu „Dancis Brīnumzemē” rādīja jaunie dejotāji – Liene, Kristīne un Andrejs –, vakaram noslēdzoties oficiāli kļūstot par Danča biedru kandidātiem.

Daudz nopietnāki pārbaudījumi vakara gaitā sagaidīja jau esošos biedru kandidātus, jo tikai izpildot gadu gaitā izveidotās Danča tradīcijas, kandidāti var kļūt par pilntiesīgiem Danča biedriem. Vispirms esošie biedru kandidāti rādīja savu skatījumu par „101 nakti ar Danci”, caur sapņiem atspoguļojot zīmīgus un jautrus Danci raksturojošus momentus. Tāpat tika pārbaudītas esošo biedru kandidātu klasiskās dejas pamatu un Danča vēstures zināšanas, to visu noslēdzot ar malku no Danča īpašā kausa un vēlējumu Dancim. Izpildījuši visus pārbaudījumus biedru kandidāti – Arvis, Elīna, Gunda, Līga, Marija un Krišjānis – tika oficiāli uzņemti Danča biedru rindās!

Pasakainu pārsteigumu vakara gaitā tik tiešām netrūka. Par vienu no šādiem pārsteigumiem bija parūpējies ViP Dancis, plašākai publikai piedāvājot īpašu stāstu par Sniegbaltīti un 7 rūķīšiem ar izraujošiem sižeta pavērsieniem, lielisku tēlojumu un īpašu muzikālo pavadījumu.

Ap pulksten 12 visi Dančdejotāji un viesi pulcējās kāpņu laukumā, lai sagaidītu vienu no vakara svinīgākajiem brīžiem – gada dejotāju balvas pasniegšanu, kurā no izvirzītajiem kandidātiem tiek apbalvoti gada Danča dejotāji. Rolanda uzruna. Klusuma mirklis. Un balva no iepriekšējā gada laureātiem Daces un Edgara tiek nodota šī gada Danča dejotāju – Vivitas Beķeres un Jāņa Vintera – rokās!

Un visiem šiem īpašajiem notikumiem un tradīcijām pa vidu – fantastiska balle ar dejām, sarunām un jautrību. Balle, kurā uzņemtās pozitīvās emocijas vēl ilgi paliks Danča dejotāju un domubiedru prātos un sirdīs!

Saistītais albums