X

Dancis rada jaunu kalendāru 2019
2019. gada 15. janvārisJau 15. reizi Dancis ir izveidojis jaunu kalndāru. Šogad kalendāra tēma ir papīrs. 
Katra no 12 fotogrāfijām ir veidota no papīra un krāsām, tādējādi dejotāji fotogrāfijās "darbojas" kā tēli gleznā. Visas 12 fotogrāfijas vieno arī tautas tērpu vadmotīvs, tādēļ katram tika veidots savs papīra tērps.
Kalendārs tapa pulcējoties Dancis biedriem divas svētdienas mēģinājuma zālē, sākot 10:00 no rīta un ejot prom tikai 19:00 vakarā. Pats darbs ar papīru un krāsām sākās krietni agrāk. Ideja par cilvēkiem papīra gleznās radās fotogrāfam Jurģim Rikveilim, bet pēc tam kopā ar mūsu dejotāju un mākslnieci Laumu Šimi tapa konkrētas 12 fotogrāfiju koncepcijas un skices. Nedēļu pirms katras no fotografēšanas dienām Laumai palīgā nāca dejotāji, kuriem paralēli šim projektam notika arī mēģinājumi un koncerti, tāpēc reizēm nācās iztikt bez gulēšanas. Visa nakts bija pavadīta krāsojot. 
Kopumā šai fotosesijai tika izlietots 270 kvadrātmetru papīra un aptuveni 20 litru krāsas.
Dancis ļoti lepojas ar radošajiem dejotājiem netikai uz deju grīdas, bet arī citās izpausmēs! Paldies vēlreiz visiem, kuri iesaistījās kalendāra tapšanā, nogādāšanā un organizēšanā, it īpaši Laumai Šimei un visiem krāsotāj/locītāj palīgiem - Esterei Ermalei, Leldei Zvejniecei, Līgai Gribustei, Līgai Indriksonei un Dārtai Helēnai Pumpurei un fotogrāfam Jurģim Rikveilim!

Kintija Horelika

Saistītais albums

Foto Jurģis Rikveilis; Dizains Lauma Šime