X

Dancis uzvar skatē!
2011. gada 22. augustsSestdien 13.augustā Ķīpsalas izstāžu centrā tika uzsākti Rīgas dejotāju svētku kopmēģinājumi, un sākās tie ar Rīgas pilsētas deju kolektīvu skati. Arī Dancim bija jāpierāda sava varēšana žūrijas priekšā kopā ar 49 citiem kolektīviem.

Gatavoties bijām sākuša savlaicīgi. Kopš 25.jūlija mēģinājumi gan jauniešu, gan vidējās paaudzes sastāvam ritēja pilnā sparā. Kad dejas samēģinātas, vēl tiek pārrunāti pēdējie tehniskie jautājumi – ko velkam kājās, kā kārtojam matus utt., jo šogad pirmo reizi skate jaunā formātā – jādejo mēģinājuma tērpos, visiem kolektīviem kopā gluži kā tas notiks Rīgas dejotāju svētkos.

Skates sākums ir pašā rīta agrumā pl.9:00. Dancim jādejo jau pirmā deja – Pie Daugavas. Sākumā nedaudz nervozējam, bet pēc pirmajiem soļiem satraukums sāk pagaist un saprotam, ka viss notiek kā parasti kolektīvu kopmēģinājumos.

Tikai žūrijas acs ne brīdi nenovēršas no „laukuma”, un par katru nodejoto deju tiek saņemts vērtējumu no 1 līdz 10. Vadība mūs ir informējusi, ka Danci gluži tāpat kā TDA „Teiksma” vērtēs tikai 3 no 5 žūrijas locekļiem, jo objektivitātes nodrošināšanai mums atzīmes nav ļauts likt pašu vadītājam Rolandam un Jānim Ērglim.

as liek saņemties vēl vairāk, jo gadījumā, ja kaut vienam no 3 vērtētājiem nepatiksim, viņa atzīmei būs daudz lielāka nozīme, kā gadījumā, ja vērtējumu izteikuši 5 speciālisti.

Palūkojoties apkārt, šķiet, ka vairākums kolektīvu ir rūpīgi gatavojošies skatei. Visi cenšas, iespējami precīzi izpilda virsvadītāju norādes, tukšu vietu dejotāju rindās gandrīz nav, netiek kavēti deju mēģinājumu sākumi (kā tas nereti gadās lielos kopmēģinājumos) un ne vienam vien kolektīvam mugurā ir jauni, glīti treniņtērpi. Koncepcija, ka mēģinājuma laikā tiekam vērtēti, ir sevi attaisnojusi un mēģinājums rit daudz ātrāk kā plānots.

Skates rezultātus nācās gaidīt ilgi. Pirms Rīgas dejotāju svētku koncerta Rolands informē, ka pirmdien 22.augustā tie tiks ievietoti Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes mājas lapā, kur katrs arī varēsim tos apskatīt. Liels ir mūsu prieks, kad ieraugām iznākumu – Danča jauniešu sastāvam augstākais novērtējums no visiem kolektīviem un 1.vieta ar 9,2 ballēm un arī vidējās paaudzes sastāvs ieguvis augstāko novērtējumu savā grupā ar 9 ballēm un dala 1.vietu ar VPDK „Līgo”. Svinības var sākties! Mēs pierādījām, ka spējam cītīgi nākt uz mēģinājumiem un strādāt arī vasaras vidū un to, ka Dancis vismaz 2011.gada augustā ir labākais deju ansamblis.

Ar veiksmīgo startu apsveicam arī repetitoru – Danča dejotāju vadītos kolektīvus: DA „Daiļrade”, TDA „Gatve”, TDA „Uguntiņa”, DK „Dzērvenīte” un arī abus citus savus tuvākos sekotājus – TDA „Liesma” un TDA „Līgo”. 


Linda Purenkova