X

Dejotāju “Olimpiāde” Latvijas deju kolektīvu Svētku atlases skatēs.
2018. gada 25. februārisSatraukums. Pārdzīvojums. Dejotāju satraukums par sevi, bet tajā pašā laikā šķelmā izsliešanās, ejot garām “konkurentam”. Deju kolektīvu vadītāju saspringtās un nopietnās sejas izteiksmes. Žūrijas svarīgums. 25.februāra nedēļas nogalē, manuprāt, svarīgas jutās arī VEF kultūras pils laipnās garderobistes, kas instruēja dejotājus, kurās ģērbtuvēs ģērbties. Visi bija svarīgi un satraukti par notiekošo.

VIP Dancis bija pirmie no mums, kas “startēja” svarīgajā cīņā Latvijas deju kolektīvu Svētku dalībnieku atlases skatē D grupā, izpildot “Dievs, sargi dzimteni”, deju kolāžu “Ciemā teku meitas celt” un “Diždeju”. Skaisti, cēli un graciozi mūsu kolēģi un domu biedri saņēma augsto žūrijas vērtējumu par augstākās pakāpes izpildījumu ar 58,3 punktiem.

TDA Dancis pamatsastāva dejotāji bija ierauti spraigākās un sīvākās A grupas deju virpulī, taču ar sev raksturīgu stāju un iznesību izdejojām “Dod man spēku, dod man laiku”, ar mieru, pārliecību un mirdzošām acīm sniedzām arī mūsu vadībai neaizmirstamu “Manai dzimtenei” versiju, savukārt nerimstoša enerģija tika ieausta atjaunotās VEF skatuves dēļos ar Harija Sūnas “Audēju deja” izpildījumu.

Skates rezultāti ar augstākās pakāpes novērtējumu 64,1 punktu kopvērtējumā summējas pateicībā, ka esam tik cēli un skaisti! Pateicībā, ka dejotprieks, klasisks savā tēlā, iznesīgs staltumā, tehnisks izpildījumā, kvalitatīvs pēc pierakstiem autoru burtnīcās nav izgājis no modes vēl ne brīdi, un TDA Dancis var turpināt iesākto ceļu uz nemainīgu mērķi, ar augošu enerģiju un spēku. Tās ir neaprakstāmas sajūtas un pateicība būt tik ļoti piederīgam vietai un sabiedrībai, ko pats esi izvēlējies. Paldies, Danci!

Laura Zemvalde