X

Deju lieluzveduma „Tēvu laipas” ieskandināšana Līgatnē
2013. gada 18. maijsSaulainā un maijam tik neraksturīgi karstā 18.maija rītā, kurā citi ievilka elpu pirms nākamajā dienā gaidāmā maratona, Danča dejotāji turpināja savu deju maratonu, dodoties uz Deju lieluzveduma „Tēvu laipas” ieskandināšanu Līgatnē. Šajā dienā Dancis kopā ar Cēsu apriņķa, Daiļrades, Lielupes un Rotaļas dejotājiem devās izdejot lieluzvedumā „Tēvu laipas” ievītās deju pīnes.

Ar sakrāmētiem tērpiem, labu garastāvokli un nelielu saldējuma un vēsu dzērienu pieturvietu, Dancis ierodas Līgatnē. Un kā jau gaidīts, tveice mūs sagaida ne tikai ārā, bet arī pašā mēģinājumu un koncerta vietā – Līgatnes sporta centrā. Tā teikt, gatavojamies svētkiem ne tikai izdejojot repertuāru, bet arī pierodot pie laika apstākļiem. Pat tad, kad ārā tveici nedaudz mazina spēcīga un negaidīta lietus brāzma, hallē apstākļi paliek tādi paši, kā bijuši. Bet kad gan laika apstākļi dejotājiem ir traucējuši izbaudīt kopā būšanu un dejot. Nekad!

Koncerts noteikti īpašs kā skatītājiem, tā arī dejotājiem un viņu vadītājiem. Visi varam sajust kādu daļu no tām sajūtām, kuras jau tikai nedaudz vairāk kā pēc mēneša varēsim baudīt Dziesmu un Deju svētkos šo pašu repertuāru izdejojot daudz kuplākā skaitā. Un to mēs, Danča dejotāji, gaidām ar nepacietību.

Kad koncerts nodejots un tērpi sakrāmēti, pavisam neliela atpūta kopīgā zaļumballē, lai laicīgi dotos atpakaļ uz Rīgu un jau rīt turpinātu mūsu deju maratonu kopā ar LU vokālo ansambli „Dancis” viņu jubilejas reizē!

Līga Indriksone