X

Greizais kompass 2013
2013. gada 6. oktobrisPulkstenis rāda 6.00 no rīta. Pēdējās miega mices vēl tuvojas Vektora/ Danča autobusam, lai dotos ikgadējā piedzīvojumā kopā ar 26 citu tautas deju kolektīvu dejotājiem. Līdz ar saullēktu esam pusceļā un vēsajā rīta gaisā virmo priecīgs satraukums.

Pulksten 10.00 TDA Dancis komanda, kas tērpusies tradicionālajā bumbuļcepuru stilistikā, mērķtiecīgi sāk Greizā Kompasa ceļu un vienotā solī ceļojo pa Kuldīgas senlaicīgajām ielām, ceļiem, parkiem, kapiem un tiltiem. Orientēšanās uzdevumi kopīgiem spēkiem risinās raiti un pateicoties mūsu jaunajiem dejotājiem, kuldīdzniekiem, mūsu bariņš plūst pa Kuldīgu bez maldīšanās. Katrā uzdevumā iesaistās attiecīgo tēmu pārzinošākie dančinieki un kopā liktās gudrības, viltības un spēki virza mūs uz mērķi. Vēl un vēlreiz pierādās, ka komandā un draudzībā ir spēks!

Horeogrāfijā esam radoši un izveidojam dejiski cēlu stāstu par Vimberlijas augstmaņu un parasto mirstīgo ikdienas dzīvi.

Saulīte pavada mūs uz katra soļa un neļauj salt- pat izģērbtiem veidojot garāko apģērbu virteni uz Kuldīgas tilta, kas simboliski iezīmē ikgadu Kuldīgā notiekošo “Pliko skrējienu”. Mūsu puiši ir gana spēcīgi, lai vilktu automobīli un dāmas gana skaistām balsīm, lai minētu un dziedātu latviešu skanīgās tautas dziesmas, bet visi kopā esam gana atjautīgi, lai veiksmīgi un asprātīgi tiktu galā ar āķīgajām mīklām. Tomēr elektriķi, kurš ar “nagiem” kāpjot stabā lamājās, mums savos asajos prātos neizdodas sazīmēt..

Orientēšanās pārgājienu nobeidzam saulei rietot, gandrīz visiem kolektīviem vienlaicīgi pulcējoties Kuldīgas pilsētas laukumā. Jestrā garatāvoklī, ieturējuši vienīgo ēdienreizi šajā dienā, autobusu karavāna turpina ceļu Rīgas un apbalvošanas ballītes virzienā. Ar Dancim tradicionālo atpakaļceļa dziesmu skandināšanu un tumsas ieskautām zaļajām pieturām, pa ceļam paliekam bez kāda dancotāja. Pateicoties labiem cilvēkiem “pazudušais dēls” atgriežas mājās un mēs, sagurušie, bet gandarījuma un burvīgās dienas baudījuma piepildītie dejotāji, varam sākt baudīt tradicionālo apbalvošanu un ballīti Sporta Manēža. Un, ko lai saka- ar 10 vietu kopējās sacensībās, 2.vietu balsošanā par kolektīvo bildi un 1.vietu Eiro Eksāmenā tik tiešām varam priecāties, skriet un diet!! Arī sponsori šogad ir parūpējušiem par ļoti gardām, patīkamām un motivējošām balvām katram dancotājam.

Šarlote Leikuma

Saistītais albums