X

Greizais Kompass un „Kompasings” Danča izpildījumā
2012. gada 6. oktobrisJau pavisam agrā 6. oktobra rītā kopā ar vairākiem simtiem citu dejotāju Dancis tikās pie Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, lai piedalītos šīs sezonas pirmajās deju kolektīvu sporta aktivitātēs – pēc kārtas nu jau piektajās Dardedzes organizētajās Greizā Kompasa orientēšanās sacensībās! Šogad par norises vietu izraudzīti Rīgas gleznainie Āgenskalna un Torņkalna rajoni. Kaut arī laika prognozēs solīta rudens vētra, šogad dalībnieku skaits sasniedzis rekordu – 28 deju kolektīvi!

Danča komanda ievēro tradīcijas gan kā komandas tēlu saglabājot košiem bumbuļiem rotātās cepures, gan pieturoties pie savas sacensību taktikas – mierīgi un kvalitatīvi izbaudīt visu sacensību prieku! Par to noteikti varam teikt – izdevās!

Jau pie pirmajiem kontrolpunktiem saprotam, ka īpaši labi mums šogad veicas ar tiem uzdevumiem, kas saistīti ar  matemātiskiem aprēķiniem un kultūras jautājumiem. Tāpēc viegli tiekam galā kā ar uzdevumu „Skaisti dziedi Lakstīgala” Ojāra Vācieša muzeja teritorijā, atminot visas paslēptās melodijas, kā arī ar uzdevumu „Spēlē, spēlmani” pie Eduarda Smiļģa muzeja, kurā atmiņā jāatsauc jaunāku un vecāku teātra izrāžu melodijas.

Tomēr grūtības mums nesagādā arī citi sarūpētie uzdevumi, no kuriem sevišķi atmiņā palicis Māras dīķa uzdevums „Švammes”, kurā atbildību par uzdevuma smagāko daļu uzņemas mūsu Dace, kā arī „Gadatirgus jampadrača” uzdevums Kalnciema ielas kvartālā, kurā labi noder mūsu izvēlētā taktika. Savukārt orientēšanos noslēdzam ar „Riesta deju” Danča horeogrāfijā. Un, protams, nevaram nepieminēt „Kompasingu”, kurā kompasa šautras visu sacensību laiku ir Gunda un Krista.

Un kā jau pēc labi pavadītām sacensībām pienākas – vakarā gandrīz pilnā sastāvā Dancis dodas uz sacensību noslēguma balli Rīgas nacionālajā sporta manēžā, lai kopā ar visiem dalībniekiem apsveiktu sacensību uzvarētājus un nosvinētu izdevušos dienu. Sirsnīgi sveicam Gatvi ar uzvaru sacensībās un sakām lielu PALDIES Dardedzei par jautrības un jaunu piedzīvojumu pilno dienu!

Uz tikšanos nākamajās sacensībās!

Līga Indriksone