X

Ingrīdas Saulītes jubilejas koncerta “Dejā rotātā” atskats
2015. gada 9. novembrisŠī gada 26.oktobrī TDA “Dancis” kopā ar citiem Rīgas labākajiem dejotājiem pulcējās krāšņā koncertā “DEJĀ ROTĀTĀ” Latvijas Nacionālajā Operā, lai godinātu Ingrīdu Saulīti nozīmīgajā jubilejā.

Ingrīda Saulīte ir talantīga horeogrāfe, tautas un skatuves deju lieluzvedumu veidotāja, deju krājumu autore un sastādītāja, kā arī viena no Deju svētku spilgtākajām personībām, kas sniegusi nozīmīgu ieguldījumu Latviešu Dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšanā un popularizēšanā.

Šis jubilejas koncerts tika veidots kā mazi deju svētki, kuru pamatideja bija dejas mākslas godināšana, šīs tradīcijas pilnveidošana un nodošana tālāk, lai spēks, kas vieno latviešu tautu, nepārstāj augt.

Kā ikvienam dejotājam arī mums dejot uz Operas skatuves ir īpašs notikums un sajūtas. Tā ir liela atbildība, gods un patiess lepnums uzstāties uz vienas no labākajām Latvijas skatuvēm kopā ar vadošajiem ansambļiem, godinot mūsu latviešu tautas dejas personības, jo mūs visus vieno DEJA - īpašs dzīvesveids, kas palīdz sajust latviešu tautas pamatvērtības, nododot sajūtas un vēstījumu skatītājam kustību valodā.

Šajā īpašajā koncertā jubilāres un pārējo skatītāju priekam sniedzām divas dejas, kuru saknes meklējamas tieši Latvijas Nacionālajā operā un baletā - Ulda Žagatas īpaši Dancim radīto „Kur tu biji, bāleliņi“ un „Gatves deju“, kuras autore ir baletdejotāja Helēna Tangijeva-Birzniece. Lai šīs horeogrāfijas vienmēr kalpo kā uzskatāms piemērs tam, cik skaisti un cēli ir iespējams apvienot klasiku ar folkloru un, lai gaviļniecei arī turpmāk izdodas sekmēt dejas mākslas attīstību Latvijā!

Aigars Ondzulis