X

Izdejojam deju lieluzvedumu „Māras zeme„ Limbažos
2018. gada 20. janvāris20.janvārī Dancis ar VIP Danča sastāvu devās uz Limbažu kultūras namu, kur savā pirmajā šī gada koncertā tikās ar SDK “Sagša”, BDK “Saktiņa”, VPDK “Rotadata”, JKD “Varavīksne” no Limbažiem, JDK “Dīdeklis”, VPDK “Savieši” no Viļķenes un VPDK “Nāburgi” no Pociema, lai pirmo reizi izdejotu pilno deju lieluzveduma “Māras zeme” repertuāru.

Pēc skatuves mēģinājuma rekordīsā 30 minūšu gatavošanās laikā, patīkama satraukuma pārņemti, jau stāvējām aizkulisēs, lai gaidītu savu uznācienu. Pirmizrādi šajā koncertā piedzīvoja Jāņa Ērgļa “Saule saved latvjus”, kuras laikā izstāstījām savas zemes atrašanas stāstu divos sastāvos. Taču pirmās reizes nebeidzas vien ar pirmizrādēm – šajā koncertā dejas tika atrādītas vasaras lieluzveduma paredzētajā secībā, kas mums nozīmēja deju dubultos uznācienus, kopā nodejojot Ritas Spalvas “Kāzu deju” un Jāņa Purviņa “Spīdi, vizi, vainadziņi” un Alfrēda Spuras “Manai dzimtenei” un Jāņa Ērgļa “Dod man spēku, dod man laiku”, kas kopīgi izpelnījās īpašas skatītāju ovācijas. Savu uzstāšanos beidzām ar deju kolāžu “Dzintara zemē dzintara ļaudis” .

Paldies vidējās paaudzes deju kolektīvam “Rotadata” par uzņemšanu un uzaicinājumu kopīgi izdejot “Māras zemes” stāstu Limbažos!

Dārta Helēna Pumpure