X

Jau labu laiku 3. jūnijs Danča dejotāju saimē tika gaidīts teju kā piecgades lielākais notikums.
2018. gada 6. jūnijsJau labu laiku 3. jūnijs Danča dejotāju saimē tika gaidīts kā piecgades lielākais notikums. Deju kari vai konkurss, sauc kā gribi, bet ir skaidrs, tā ir diena, kad Dancim vairāk kā jebkad jābūt savā augstākajā līmenī. Apņēmības pilni, nežēlojot sevi neskaitāmajās stundās deju zālē, pievēršot uzmanību pat vismazākajiem sīkumiem, katrs sevi individuāli un vienlaicīgi visi kopā kā vienots veselums vedām uz rezultātu. Un tad pienāca tas brīdis. It kā parasta koncertu svētdiena, bet tajā pašā laikā tik ļoti īpaša.

Gatavošanās procesā meklējām sevī to īsto Danci, to Danciskumu, to savu vienreizību un te nu bijām Dailes teātra kulisēs, gaidot, kad varēsim to parādīt publikai. Brīdī, kad ieskanas pirmie akordi, nav vairs laika domāt par kustībām, par izmaiņām vai soļiem. Tas ir brīdis, kad ej uz skatuves un baudi. Baudi to, ka tev ir tā fantastiskā iespēja piedalīties šajā pasākumā un būt tam izredzētajam, kas pārstāv Danci šajā nozīmīgajā brīdī. Baudi to, ka vari būt līdzās savam partnerim, SAVAM kolektīvam, saviem draugiem, ar kuriem kopā brīžam liekas, ka izej cauri ūdenim un ugunij. Baudi to, ka tavs ķermenis var izdejot šos deju soļus. Baudi to, ka dari to, kas tev visvairāk patīk – dejo! Un dari to savu mīļo atbalstītāju priekšā. Baudi sekundes, notiekošo un beigu beigās esi lepns par to, ka esi daļiņa no Latvijas simtgades. Mēs tiešām baudījām! Mēs tiešām jutāmies kā viens par visiem un visi par vienu. Mēs tiešām esam gandarīti par savu sniegumu. Un esam lepni saukt sevi par Danci.

Esam pateicīgi saviem partneriem par sajūtām un skatieniem, par katru satvērienu, smaidu un atbalstu. Esam pateicīgi citiem kolektīviem par augsto sniegumu un līmeni, kādā parādāt latviešu skatuvisko tautas deju. Mēs visi esam malači. Ikkatrs un visi kopā. Malači katrā izdejotajā solī, katrā smaidā un skatītājiem sniegtajās emocijās. Mēs katrs parādījām tieši sava kolektīva raksturu un stilu. Un visvairāk mēs esam pateicīgi mūsu patronam Rolandam. Par to, ka viņš tik daudzus gadus, arī mainoties sastāviem, nes Danča vārdu Latvijā un pasaulē. Par to, ka viņš mūsos ieliek šo Danča garu, patriotismu un mīlestību pret kustībām un katru deju atsevišķi. Katrā dejā ir stāsts, katrā dejā ir jāatrod tā īpašā sajūta. Paldies mūsu vadītājam un repetitoriem, ka deju iemācāmies lasīt kā grāmatu. Mēs mīlam to, ko mēs darām un esam gandarīti, ka tik sen gaidītais 3. jūnijs mums patiesi izdevās tā, kā mēs to gribējām parādīt, tā kā mēs to bijām sajutuši. Liels paldies gan žūrijai, gan skatītājiem par vērtējumu, par labajiem vārdiem un aplausiem. Mums tas daudz nozīmē. Mēs esam Dancis! Un mēs lepojamies ar to!

 

Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis "DANCIS" un Latvijas Universitātes vidējās paaudzes deju kolektīvs "DANCIS"

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Deju kolektīvu konkursā

ieguva 1. vietu.

Dace Vintere

Saistītais albums