X

Jaunā sezona Dancim pilnā sastāvā ir sākusies
2011. gada 19. septembrisVecie dejotāji vēl nav atvilkuši elpu, bet 15 jauni jauniešu sastāva dejotāji ir centības pilni uzsākt savas deju gaitas sev vēl nezināmajā Danča pasaulē! Liels prieks par jauniem, foršiem 7 puišiem un smukām, spriganām 8 meitenēm! Šogad jaunie dejotāji sanākuši no visām Latvijas malām un dejas pamatus iepriekš apguvuši dažādos kolektīvos. Pazīstamie BDK „Vēja zirdziņš”, „Auseklītis”, DA „Daiļrade”, „TDA „Katvari”, „Kursa”, „Ogre”, „Sakta”, „Vija”, JDK „Zālīte” ir tikai daži no tiem, un jauno dejotāju vidū ir arī tādi, kas dejojuši vien skolas kolektīvos. Īpašs prieks par to, ka līdz ar šo gadu esam kļuvuši starptautiski, jo doktorantūras mācību laikā Dancim pievienojies arī Deniss, kura mājas ir Novgorodā, Krievijā. Iepriekšēja dejošanas pieredze latviešu tautas dejās viņam, protams, nav, bet deju kurpes pirmo reizi uzvilcis jau bērnībā Novgorodas horeogrāfiskajā ansamblī. Arī vidējās paaudzes sastāvu papildinājuši pāris jaunu puišu un meiteņu. Vēlam izturību un prieku katru soli izdejojot!

Šis gads Dancim solās būt īpašs un interesants, jo jau 27.novembrī kāpsim uz Kongresu nama skatuves, lai dejotu un atzīmētu sava ansambļa 65.jubileju! Mēģinājuma zālē valda apņēmības pilna gaisotne, gan atjaunojot sen aizmirsto veco, gan veidojot kaut ko pavisam jaunu, kā arī neaizmirstot par soļiem, kas dejoti pavisam nesen. Gatavošanās šim Dancim tik nozīmīgajam pasākumam ir ļoti interesants process pašiem dejotājiem un mums gribētos domāt, ka tas būs aizraujošs piedzīvojums arī rezultāta vērotājiem Kongresu namā!

Šajā sezonā sev un arī citiem ansambļiem vēlam dejotprieku, mūžīgo dzinēju un azartu, kā arī aizrautību par to, ko visi mēs darām! Lai tā zeme rīb!

Dace Āboltiņa-Ābola, Linda Purenkova