X

Kalendārs 2022
2022. gada 1. janvāris Šī gada sākumā gan paši sev, gan arī plašākam skatītāju lokam atrādījām mūsu jaunāko radošo projektu – Danča 2022.gada kalendāru!

Latviešu tautas dejas dejotājiem tautas mūzika, soļi un tautastērps ir ikdiena. Tomēr tautastērps ir skatuves tērps, svētku tērps. Pret to izturamies ar īpašu cieņu un, to uzģērbjot, arī dejas soļi iegūst citu svaru.

Bet visi, kas zina dejotājus, noteikti ir ne vienu reizi vien pamanījuši, ka mēs labprāt iekļaujam tautiskos motīvus savā tērpā un rotās jebkurā dzīves situācijā. Tautiskie raksti mums nozīmē māju un piederības sajūtu. Līdzīgi kā Dančinieku biedra nozīmītes nēsāšana. Tautiskajos rakstos ģērbies Dančinieks jūtas savā ādā.

Un galu galā – piederēt Dancim nozīmē ne tikai dejot, bet darīt vēl tik daudz lietu kopā ar saviem deju biedriem. Piemēram, veidot tērpus un fotografēties mūsu tradicionālajam kalendāram.

P.S. Neviens tautastērps kalendāra tapšanas procesā nav cietis.

Lasiet par kalendāru arī šeit:

https://izklaide.tv3.lv/raibumi/tda-dancis-turpina-parsteigt-izdots-tradicionalais-dejotaju-kalendars/
https://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/foto-tda-dancis-turpina-radosi-parsteigt-tapis-ikgadejais-dejotaju-kalendars.d?id=53947651

Ideja un mākslinieciskais izpildījums - Dārta Helēna Jaunalksne un Lauma Šime.
Producente – Liga Indriksone.
Fotogrāfs -  Jurģis Rikveilis.

Saistītais albums

Ideja un mākslinieciskais izpildījums - Dārta Helēna Jaunalksne un Lauma Šime. Producente – Liga Indriksone. Fotogrāfs - Jurģis Rikveilis.