X

Koncerts “Tautas deju zelta graudi”
2022. gada 5. decembrisPatīkams uztraukums un nemierīgā kāju dīdīšana, deju partnera ciešais satvēriens, mūzikas pirmās taktis, skatuves dēļu čīkstoņa, prožektoru gaisma un visbeidzot ļaušanās melodijai un dejas soļiem, atplaukstot smaidā izdejojot mums pašiem un skatītājiem iemīļotas dejas no latviešu skatuviskās dejas zelta fonda. Šīs un vēl citas emocijas piedzīvojām koncertā “Tautas deju zelta graudi”, kas šī gada 5.decembrī norisinājās Dailes teātrī.

Decembra sākumā izdejotais koncerts bija jau trešais cikla “Tautas deju zelta graudi” koncerts, kurā mums bija tas gods un prieks kāpt uz vienas skatuves kopā ar TDA “Līgo”, TDA “Vektors”, TDA “Ačkups”, VPDK “Līgo”, VPDK “Vektors” un VPDK “Dancis”. Šī cikla pamata būtība jau kopš pirmā koncerta, kas norisinājās 2017.gadā, ir bijusi saglabāt un parādīt pēc iespējas vairāk vecmeistaru radītu deju, no kurām liela daļa iekļauta oficiālajā Latvijas skatuviskās dejas zelta fonda sarakstā. Un arī 5.decembra koncerts nebija izņēmums, jo šoreiz skatītājus priecējām ar tādām dejām kā “Kur tu biji, bāleliņi”, “Meitu māte”, “Spēlē manu spēlmanīti” un “Rucavietis”, savukārt mūsu pašu vidējās paaudzes dejotāji izdejoja dejas “Rīga dimd”, “Ventiņu kadriļa”, “Buobu dancis” un “Ačikops”.

Koncerts “Tautas deju zelta graudi” vienmēr bijis ļoti gaidīts un īpašs pasākums mūsu ikgadējā deju notikumu kalendārā, jo tas mums dod iespēju ne tikai izaicināt sevi mēģinājumu procesā, bet arī sniedz milzīgu gandarījumu, kad cauri pēdējām dejas taktīm izlaužas skatītāju aplausi un skatuves spilgtajās gaismās ieraugām deju biedru smaidus un gandarījumu par paveikto.

Paldies koncerta mākslinieciskajam vadītājam Vladimiram Ponomarjovam, radošajai komandai, deju ansambļu vadītājiem un dejotājiem! Tiekamies nākošajā cikla “Tautas deju zelta graudi” koncertā!

Kristiāna Cipule

Saistītais albums

Fotogrāfs Ivan Varshavskiy.