X

Latvijas Universitātes 100 gadu svinību lielkoncerts “CARPE NOCTEM” Arēnā Rīga
2019. gada 27. septembrisJauno sezonu atklājām ar īpaši nozīmīgu lielkoncertu – Latvijas Universitātes simtgades svinību kulmināciju “CARPE NOCTEM”, kas norisinājās 27.septembrī Arēnā Rīga.

Grandiozajās svinībās mums bija tas gods būt kopā ar Latvijas Universitātes labākajiem kolektīviem.

Koncertā piedalījās dziedātāji no LU koriem, LU pūtēju orķestris, senās mūzikas ansamblis "Canto", LU Studentu teātris, kā arī folkloras kopa "Dandari". Tāpat lielkoncertā mirdzēja arī tādi Latvijā zināmi un iemīļoti solisti kā Aija Vītoliņa, Ance Krauze, Marija Naumova, Daumants Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Aišpurs, taču par muzikālo pavadījumu parūpējās Kristapa Krievkalna instrumentālā grupa.

Savukārt mēs, TDA ‘’Dancis” un VPDK “Dancis”, uz deju laukuma bijām kopā ar LU DA "Pērle", DA "Dancītis" un VPDK "Dancītis". Šajā koncertā gan skatītāji, gan mēs varējām izdziedāt pazīstamākās latviešu komponistu  dziesmas, kā arī izdejot spilgtākās skatuviskās dejas. Kopā mēs izdejojām ne tikai mūsu aizvadītās sezonas repertuāru, bet arī tādas iemīļotas dejas kā “Stūru stūriem tēvu zeme” un “Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas”.

Koncerta otrajā daļā par muzikālo pavadījumu un dejām nakts garumā parūpējās Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, kā arī grupa “Labvēlīgais tips”.

Gaisā virmoja patīkamas emocijas, un mēs ar sirdi un dvēseli dejojām skaistas dzīvās mūzikas pavadījumā, fonā redzot notikumus un vērtības, kas gadu gaitā mainījušās gan mūsu universitātē, gan sabiedrībā, gan valstī.

Saistītais albums

Foto Toms Grīnbergs, Pēteris Zālītis