X

Lielkoncerta "Dod man spēku, dod man laiku" atskats
2015. gada 4. maijsŠī gada 4.maijā TDA “Dancis” ar citiem Rīgas labākajiem dejotājiem veda deju rakstus lielkoncertā “Dod man spēku, dod man laiku”, kas notika Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”.

Lielkoncerts tika veidots kā Rīgas dejotāju dāvana iedzīvotājiem Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas 25 gadu jubilejā. Koncerta programmā tika iekļautas pazīstamas, tautā iemīļotas horeogrāfijas jeb deju „zelta fonda” izlase, kas valsts neatkarības 25 gadu laikā ir bijušas visiecienītākās gan skatītāju, gan arī pašu dejotāju vidū. Koncerta veidotāji bija Rīgas deju kolektīvu virsvadītāji Ingrīda Edīte Saulīte, Jānis Ērglis, Rolands Juraševskis, tā mākslinieciskais vadītājs bija Jānis Ērglis, režisors Jānis Siliņš, scenogrāfs Reinis Suhanovs. Koncertu vadīja aktieri - Dita Lūriņa un Egils Melbārdis.

Mēģinājumi notika no agra rīta līdz pat pašam vakaram, gatavojāmies ne pa jokam. Vairākkārt saule brida rudzu lauku, bruacām visapkārt Rīgai un lēcām “Dejotprieku” vārda vistiešākajā nozīmē - ar īstu un neviltotu prieku pret deju. Taču “Dancim”, “Ačkupam”, “Austrim”, “Bramaņiem”, “Bitītei”,”Daiļradei”, “Dardedzei”, “Gatvei”, “Liesmai”, “Līgo”, “Pērlei”, „Rotaļai”, „Teiksmai”, „Uguntiņai”, „Vektoram”, „Zalktim” šis nebija parasts koncerts, tā bija arī skate. Gaidot rezultātus vēlā vakarā pēc kārtīgi nodejota koncerta un ģenerālmēģinājuma, visi kopistiski bijām sasēduši un turējām īkšķus par rezultātiem, līdz izdzirdam: “ TDA “Dancis” ir ieguvis augstāko pakāpi!” Urrā! Kāds gandarījums par paveikto! Tātad bijām parādījuši uz ko esam spējīgi, atrādot tādas dejas kā “Visapkārt Rīgai braucu” un “Stūru stūriem tēvu zeme”. Pēc rezultātu paziņošanas sanācām kopā, lai uzsauktu vienu lielu UU-UU-U! Un mūsu iedvesmotājs Rolands Juraševskis mums teica: “Lai gūtu augstus rezultātus ir smagi jāstrādā, taču vēl smagāk - lai šo līmeni un latiņu noturētu.” Tieši šajos vārdos arī slēpjas Danča maģiskais spēks.

Patriotisma sajūta nezuda ne mirkli, jo koncerta finālā katrs kolektīvs, katrs dalībnieks nāca uz skatuves ar sarkanbalt sarkano Latvijas karogu, griežoties dejā un priecājoties par mūsu valsts neatkarību šajā vēsturiskajā dienā. Šo sajūtu ikviens no mums nodeva gan skatītajam zālē, gan skatīājam televīzijas ekrānos, radot vienu lielu skanīgu, dejisku un dzīvespriecīgu veselumu mūsu tēvu zemē - Latvijā.

Katrīna Domiņa