X

LU TDA “Dancis” koncerts “Trīs vienā”
2022. gada 2. martsIr aizritējis mūsu 75. dzimšanas dienas gads un to esam iecerējuši izdejot koncertā  “Trīs vienā”! Marts ir arī trīs “Danča” dižgaru un horeogrāfu Harija Sūnas, Ulda Žagatas un Alfrēda Spuras jubileju mēnesis. Likumsakarīgi mēs vēlamies apliecināt radošā procesa turpinājumu mūsu ansamblī, tādēļ savu jaunāko veikumu skatītāju vērtējumam “Dancis” nodos ar virkni jaundarbu.

Ko varēs redzēt koncertā “Trīs vienā”

Vispirms tās būs dejas no nākamo Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra. “Dancis”, tāpat kā visi Latvijas dejotāji, sirdī ir pārliecināti, ka nākošgad visi satiksimies Dziesmu svētku 150-gades notikumos, un aktīvi tiem gatavojas.

Turpinājumā – horeogrāfisks jaunuzvedums “Ziemassvētku vakarā“, kuru horeogrāfs Krišjānis Šimis radījis, iedvesmojoties no Viļņa Salakas tāda paša nosaukuma kantātes. Tā ierakstīta 2006. gadā sadarbībā ar jauniešu kori “Balsis”, Ņujorkas latviešu kori un Jauno Rīgas kamerorķestri diriģenta Andreja Jansona vadībā.

Trešajā daļā pirmo reizi tiks izdejotas dejas no Ances Krauzes un Raimonda Paula jaunākā muzikālā kopdarba – suitu novada tautasdziesmu apdarēm. Kad Ance Krauze un Maestro pirmo reizi sastapās suitu novada melodijās, radās “Sasala jūrīna”, ko dejā drīz vien iedzīvināja horeogrāfs Jānis Purviņš. Nu krāsainajās suitu dziesmās ieklausījušies un dejas veidojuši horeogrāfi Rita Spalva, Alberts Kivlenieks, Artis Puriņš, Dāvis Ērglis, Sandra Vītola, Līga Indriksone, Aigars Ondzulis un Krišjānis Šimis.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/112583

Uz tikšanos dejā!