X

Mūs vieno deja
2014. gada 29. novembrisArī šosezon “Dancis” piedalījās “Jampadrača” rīkotajos deju svētkos “Mūs vieno deja”. Šogad šis pasākums bija īpaši svarīgs un ievērības cienīgs, jo svinēja jau savu piekto gada dienu. Šoreiz deju svētki norisinājās Novembra pēdējā sestdienā 29. novembrī, kā jau ierasts Limbažos.

Uz koncertu “Dancis” bija saposies tikpat krāšņi kā vienmēr un tikai dažās minūtes pirms pirmā iznāciena tapa arī šī gada kopbilde “Danča” gadagrāmatai, kas kļuvusi par vienu no mūsu ikgadējām tradīcijām.

Mēs publikai piedāvājām gan visiem zināmas un jau sen iemīļotas dejas, kā piemēram “Aiz ezera augsti kalni” ar ko koncertu atklājām, gan jaunrades deju “Saulrieteņa dzīvībiņa”, kurai horeogrāfs ir mūsu pašu Dančinieks K. Šimis. Vēl “Danča” koncerta programmā ietilpa tādas dejas, kā “Pasaciņa”, “Saules motīvs”, “Gatve” un “Rucavietis”. Papildus “Danča” lieliskajam sastāvam, piedalījās arī vidējās paaudzes deju kolektīvs “VIP Dancis” un, protams, daudzi, daudz citi ievērojami tautas deju ansambļi un kolektīvi. Daudzie latviešu un viesmākslinieku kolektīvi kopīgiem spēkiem bija sagatavojuši grandiozu un ļoti pilnvērtīgu koncerta programmu, kas skatītājus priecēja ilgāk kā trīs stundu garumā. Katra deja spēja aizraut skatītājus un atklāt, cik daudzveidīga un krāšņa var būt tautas deja.

Mums bija patiess prieks piedalīties šajā pasākumā un ar nepacietību gaidām atgirešanos Limbažos jau pēc precīzi nedēļas.

Ilze Paņko