X

“Mūs vieno deja” Limbažu koncerta atskats
2015. gada 3. decembrisKā jau katru gadu, arī šogad “Dancis” turpināja tradīciju vienoties dejā “Jampadrača” rīkotajos deju svētkos Limbažos. Šosezon arī tika svinēta “Jampadrača” 30. jubileja.

Skatītājus priecējām ar “Gatves deju”, “Rucavieti”, “Apkal manu kumeliņu”, “Spēlē, manu spēlmanīti”, “Audēju deju” un “Dejotprieku”. Arī vidējās paaudzes deju kolektīvs “VIP Dancis” sniedza patīkamu programmu, kopā sadejojoties ar “Danča” jauniešiem “Sudmaliņās”.

Kā allaž, šis koncerts ļoti nozīmīgs bija virknei jauno dejotāju, jo viņi primo reizi varēja iejusties “Danča” sastāvā uz skatuves. Nu jau otro gadu pēc kārtas tas notika “Gatves dejā” un “Rucavietī”, jo, tā kā pagājušogad ar šim dejām pasākums tika noslēgts, šogad tās bija “Jampadrača” deju svētku atklājējas.

Bet ne vienmēr viss iet pēc plāna, un šis koncerts dančiniekiem lika atgādināt, cik svarīgi ir zināt visas dejas un visas vietas, cītīgi strādāt mēģinājuma zālē un mācīties visu, ko dejo arī citi, jo nekad nevar zināt, kurā brīdī būs jāglābj situācija. Liels paldies, Kristīnei Langišai un Sabīnei Laktiņai par “Dejotprieku” un “Spēlē, manu spēlmanīti”, kuros bija jālec iekšā bez mēģinājuma - uzreiz koncertā! 

Trīs stundu garajā priekšnesumā skatītājus priecēja arī dejotāji no Krievijas un Igaunijas. Īpaši lielā sastāvā(vairāk gan līdzbraucēju, nevis dejotāju) bija viesi no Sanktpēterburgas, aizņemot teju vai trešdaļu skatītāju sēdvietu. Šī ansambļa vadītājas sirsnīgā uzruna aizkustināja ne vienu vien dejotāju un skatītāju, kas rezultējās arī Olgas Freibergas pateicības vārdos par šo fantastisko pasākumu un cerību nākamgad atvest uz Limbažiem visu “Dzintariņu”...
Un, protams, koncerta izskaņā tika izmantota iespēja sveikt dzimšanas dienā klātesošo Ingrīdu Saulīti!

Paši pasākumu noslēdzām ar tradicionālo kopbildi, prieku par padarīto; un uz tikšanos Limbažos!

Alise Rūja