X

Rīgas Tehniskā Universitāte atzīmē savus 150 gadus
2012. gada 14. oktobris14.oktobris – Rīgas Tehniskā Universitāte atzīmē savus 150 gadus. Kā jau dzimšanas dienā pieklājas gaviļnieks saņem arī dāvanas. Latvijas Banka izdod monētu, pasts – pastmarku, bet pati universitāte – jubilejas grāmatu un grandiozu uzvedumu ”Radi tālāk”, kur savu graciozitāti parāda Dancis un Vektors dejojot ‘’Gatves deju’’.

Dančiniekiem bija tas gods lielkoncertā uzstāties starp slavieniem māksliniekiem: vijolnieces Baibas Skrides, pianista Vestarda Šimkusa, dziedātāja Intara Busuļa, operas solistes Ingas Kalnas, ģitārista Kaspara Zemīša, aktiera Artura Skrastiņa, un dejot paša Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pavadījumā ar maestro Aleksandru Viļumani pie diriģenta pults. Kā arī ar savām skanīgajām balsīm varēja dzirdēt. RTU kori ”Gaudeamus” un”Delta”. ”Radi tālāk” veidotāji uzsver talantīgu zinātnieku, pedagogu, studentu un mākslinieku mijiedarbību, kas allaž vērsta uz to, lai mūsu ikdienas dzīve kļūtu radošāka un skaistāka, tas viss tika parādīts video projekcijās, kas skaidrāk parādīja kā tad RTU ir attīstījusies visu gadu garumā sākot no pašas dibināšas dienas līdz pat mūsdienām. Klātienē uzvedumu noskatījās vairāk nekā 6000 cilvēku ar mūsu Valsts prezidentu Andra Bērziņa kungu pirmajā rindā.

Dančiniekiem šis bija ļoti īpašs pasākums arī tādēļ, ka jaunās sezonas dejotājiem bija pirmais tuvais koncerts, kas arī godam tika nodejots ar smaidu un cēlumu kā jau Gatves dejā pienākas. Pēc koncerta jaunie dejotāji arī tika pie saviem zilajiem dvielīšiem, kur turpāk varēs noslaucīt visu to kas palicis pāri no kārtīgi nodejota mēģinājuma. Kā arī neiztikt bez ”uzstāšanās”, kas šoreiz tiešām bija pamatīga. Paldies jaunajiem dejotājiem!

Gunda Kačkāne