X

Starptautiskā dejas diena
2012. gada 29. aprīlisKlāt ir vasarīgais laiks un arī Danča īpaši gaidītais koncerts, veltīts „Starpatutiskajai Dejas dienai”, kuram šogad bija ļoti liela nozīme, jo tika arī atzīmētas Danča repetitoru Sandras Vītolas un Egīla Poļa 50 gadu jubilejas.

Koncerta 1. daļā Dancis pārsteidza skatītājus ar to, ka parādīja kā tad notiek un kādi ir iesildīšanās vingrinājumi, ar kuriem sākas katrs mēģinājums. Sākot ar port de bras un ļoti daudziem citiem klasiskās dejas elementiem, līdz pat iemīļotajām ātrajām dubultpolkām. Zālē valdīja patīkams saviļņojums un skatītāju aplausi sniedz vēl lielāku degsmi pret deju dančenieku sirdīs.

Koncerta 2. daļā piedalījās ne vien TDA Dancis, bet arī VIP Dancis, kā arī TDA Uguntiņa. Šoreiz tika izdejotas ne vien dančenieku iemīļotākās dejas, bet gan arī nākamo XV Deju svētku repertuāra dejas – „Aiz ezera augsti kalni”, „Saules meitas vedības” ar kurām drīz vien dančeniekiem ir jāparāda sava dejotprasme skatē, kā arī šī gada laikā apgūtās XVI Valmieras jaunrades skates dejas – „Diždeja” un „Mūžam citas nemīlēšu” un deju svīta „Novadnieki”, kuras mūzikas autoram, izcilajam pūtēju orķestra diriģentam Gunāram Ordelovskim nesen tika veltīts piemiņas koncerts, kur piedalījās arī Dancis.

Pēc koncerta sirsnīgi sveicām ar dziesmu un vēlējumiem mūsu gaviļniekus un tā jautrā noskaņā turpinājās kā dančenieki nodēvēja – „spēļu vakars”. Jāteic, ka katra komanda izcēlās ar savu attapību kā labāk uzvarēt spēlē. Galu galā uzvarēja komanda, kurā bija viltīgākie puiši, izveicīgākie avīžu dejotāji un atraktīvākā vāvere kokā lēcēja, bet ja vien visi būtu zinājuši, kas ir galvenajā balvā, tad noteikti cīniņš būtu vēl azartiskāks, bet balva lai paliek mūsu mazais noslēpums…
Atkal viens labi pavadīs pasākums ir noslēdzies.

Gunda Kačkāne

Saistītais albums