X

TDA “Sakta” 65. Dzimšanas dienas ieskandināšana Limbažos
2012. gada 21. aprīlisŠī sezona ne vien Dancim, bet arī citiem Tautas deju ansambļiem iezīmējas ar skaistām jubilejām, tādēļ vienā no pirmajām siltajām pavasara dienām Dancis devās Limbažu virzienā, lai, kopīgi izdejojot koncertu, sveiktu TDA „Sakta” 65. dzimšanas dienā!

Lai brauciens būtu jautrāks, šoreiz braucam kopā ar Gatves dejotājiem, kas tāpat kā mēs devās uz Saktas jubilejas svinībām. Limbažu skatuve Dancim jau ir pazīstama, bet bez mēģinājuma neiztikt, tādēļ ierodamies laicīgi, izdejojam dejas un sākam gatavoties koncertam.

Koncerts tiešām interesants un kontrastains – no iepriekšējo un nākamo Deju svētku repertuāra dejām līdz pat cittautu dejām un jaunām horeogrāfijām. Bez ansambļu snieguma pārsteigumu sagādāja arī bērnu deju kolektīva „Ķekaviņa” sniegums, izsaucot skaļas skatītāju ovācijas. Dancis šoreiz izdejoja divas dejas no nākamo Deju svētku repertuāra „Aiz ezera augsti kalni” un „Sasala jūrīna”, mūsu pašu Egila „Deju dej”, kā ar divas dejas no U.Žagatas deju krājumiem – „Meitiņa mīļā” un „Kurzeme” no deju svītas „Novadnieki”.

Kad koncerts izdejots un Saktas dejotāji apsveikti – laiks kopīgai dejotāju ballītei ar spēlēm, atrakcijām un, protams, jautrām dejām. Balli tiešām var saukt par izdevušos, jo noteiktajos izbraukšanas laikos liela daļa kolektīvu dalībnieku vēl steidz pakavēties un izdejot „vēl vienu pēdējo deju”. Un tad jau dziesmots mājupceļš un atgriešanās mūsu pašu Rīgā.

Vēlam Saktai jautras un neaizmirstamas jubilejas svinības 28.aprīlī! Un gaidām visus ciemos pie mums Starptautiskajā dejas dienā 29. aprīlī pulksten 16.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā uz mūsu pašu koncertu, kurā atzīmēsim vēl divas Dancim nozīmīgas jubilejas!

Līga Indriksone